Language

  • Česky
  • German
 
 
Co by měl zákazník vědět než si objedná lamelové dveře?

Informace pro zákazníka před objednáním dřevěných dveří z masivu

Rozhodující informací je rozměr otvoru, a to bez jakokýchkoli odpočtů, do kterého se dveře montují. Pokud je tento zaměřen přesně, dostanete dveře s minimální 0,5 cm mezerou od podlahy a optimální šířkou.

Při objednávce je třeba upřesnit, zda zákazník požaduje do otvoru dveře napnuté, protože standartně jsou z důvodu bezchybné funkčnosti vyráběny navlněné.

Lamely jsou vyráběny pouze   s k l á d a n é   u prosklených i plných dveří, a to především z důvodu tvarové stálosti dveří a dále se tím při zpracování eliminují vady materiálu.

U přírodního materiálu nelze odstranit všechny "vady" - suky, různé odstíny dřeva, zátržky aj. drobnosti, které se mohou na dveřích vyskytnout, a to i přesto, že je používán materiál výběrový a té  nejvyšší kvality. Pokud toto zákazník nechce akceptovat, musí volit dveře z jiného materiálu - nejlépe plastové.

Maximální výška dveří je 220 cm, šířka je prakticky neomezena, od šířky 200 cm doporučujeme provedení dvoukřídlé, dveře jsou pak lépe ovladatelné.

Shrnuté dveře zabírají v otvoru u standartních dveří 80 cm šíře cca 15 cm, každá lamela navíc pak + 1 cm.

Montážní otvor lze opatřit obložením, rovněž z masivu. Dveře mají pak vodící lištu v zafrézované drážce ve vrchní špaletě a boční doraz v drážce na levé nebo pravé straně špalety.

Dveře jsou lakovány v polomatu. Pokud si zákazník přeje jiný lak, je toto nutné uvést v objednávce.

Při objednávce dveří nemořených, je třeba uvést barvu spojovacího materiálu - popruhu (bílá, béžová, hnědá nebo černá).

Dveře je možno vyrobit i v jiném barevném odstínu, než je uvedeno v ceníku. Podmínkou je dodání vlastní barvy - pouze vodou ředitelného akrylátu. Barvu lze také částečně přizpůsobit dodanému barevnému vzorku s tím, že se pokusíme barevný odstín namíchat. Upozorňujeme, že dřevo má svou strukturu a nelze tedy vytvořit jednolitou barvu jako u dveří plastových.

Pokud zákazník chce do dveří jiné sklo, než je uvedeno v ceníku, může si dodat jakékoli v rozměrech: DS03 - 4/60/397mm, DS04 - 4/60/355mm.

Při objednávce dveří se spodním vedením je nutno uvést, zda je spodní vodící lišta zapuštěna v podlaze nebo zda je třeba dveře o 1,5 cm zkrátit.

Při montáži dveří je třeba dbát především na to, aby dveře "chodily" lehce - nesmějí váznout, jinak hrozí jejich poškození. Je třeba si řádně přečíst a dodržet pokyny v návodu.

Dveře nejdou za žádných okolností prodloužit!