Language

  • Česky
  • German
 
 
Montážní návod na ozdobný rám

Montážní návod - obložení otvoru pro montáž dveří

Dřevěný rám DAKO - obložení otvoru pro montáž dveří

Rám je řešen jako stavebnice a slouží k zakrytí stávajících zárubní nebo stavebního otvoru pro shrnovací lamelové dveře.

Rámy lze dodat buď jako ostění, skládající se ze 6 dílů nebo jako obložení včetně špalety, skládající se z 9 dílů.

U rámů se špaletou může být ve vrchní části vyfrézovaná drážka pro vodící lištu shrnovacích dveří a na boku drážka nahrazující dorazovou lištu.

Montáž všech výše uvedených typů rámů je snadná. Připevnění špalety a ostění se provádí pomocí hmoždinek o průměru 6-8 mm a vrutů 3,5x40 mm. Nejprve srovnáme do stavebního otvoru špaletu a svrtáme pro narážení hmoždin. Po jejich naražení přišroubujeme vruty špaletu do otvoru. Na pevně přišroubovanou špaletu pak přišroubujeme ostění - nejdříve stojky, které mají ve vrchní části drážku pro lamelku MINISPOT, která zabezpečí rovné spojení s vrchní částí ostění. V případě rámu bez špalety šroubujeme ostění přímo na zeď, rovněž na hmoždinky. Po sešroubování rámu zakryjeme šrouby krytkami v barvě rámu.

Pro náročnější zákazníky, kterým nevyhovuje šroubované obložení vyrábíme obložení lepené, u kterého se jednotlivé díly k sobě spojují na vložené pero do vyfrézované drážky po nanesení lepidla (Herkules, Rakol apod.)

Montáž:

Rám se v tomto případě vyrábí o cca 2 cm menší než stavební otvor, aby vznikla mezera pro montážní pěnu.

Do stavebního otvoru se vloží špaleta, přesně se srovná do váhy a zajistí se z jedné strany dřevěnými klínky.

Do drážek se vlepí pera a z jedné strany se přilepí ostění, ve spodní části se otvor zajistí rozpěrou a mezera mezi špaletou a otvorem se vyplní montážní pěnou.

Po vytvrzení pěny se přilepí druhá část ostění a spoje se případně očistí od lepidla.

Po slepení je rám v tomto provedení nerozebíratelný.