Language

  • Česky
  • German
 
 
Kachlové sporáky

Kachlový sporák

Kachlový sporák je v prvé řadě topeništěm účelovým, kterým se zajišťuje vaření a zároveň je významným zdrojem tepla.Tato topeniště mají svoji historiji a jejich konstrukce se mění minimálně.I když se staví převážně na chalupách a horských chatách, kde zajišťují nezávislý zdroj tepla, stále více se objevují i v nových moderních kuchyních, právě pro své nezastupitelné výhody. Kromě toho se tyto stavby vyznačují též zajímavým desingem a jejich umístění v objektech zvyšuje podstatně jejich atraktivitu. Pro zvýšení účelovosti těchto topidel, lze zvýšit jejich topný výkon kachlovými výměníky nebo ohniště sporáku osadit teplovodním výměníkem. Tyto úpravy se musí řešit individuelně.

Sporák je vhodný pro topení a zároveň i vaření: kachlový sporák lze architektonicky přizpůsobit k celkovému interiéru jako solitér kuchyně, kdy je centrálním bodem chalupy či domu. Sporák nám zajistí možnost vaření, pečení, je konkurenčním topením pro teplo, lze do něj instalovat teplovodní vložku až 10 kW.

Zakázky jsou realizovány od návrhu až po realizaci v úzké součinnosti se zákazníkem.

V těchto tvarech : rohový, čelní, lomený, se zápecím

Kování je naše vlastní výroba lze skombinovat několik možností: jedna trouba, dvě trouby (vyndávací nebo pevná, bubny z černého nebo nerezového plechu), měděnec na ohřev vody (při vysunutí sušárna na ovoce)Používáme kování i jiných firem,

Lze vystavět i dřevník, uhlák na kolečkách
Plotnový rám je 6,5cm šířky plus ochranná tyč a ocelová plotna. Možnost provedení přetahu do sousední místnosti vytápění přes pokojová kachlová kamna.
Lze přiobjednat různé druhy laviček